Magnolia Elizabeth

Magnolia Elizabeth

120,00 

Kategoria:

Magnolia Elizabeth to szybkorosnący krzew lub drzewo ozdobne. Osiąga do 7 metrów wysokości. Odmiana mrozoodporna o błyszczących dużych liściach i żółtych kwiatach. Posadzona w zacisznym miejscu odwdzięcza się pięknym kwitnieniem i delikatnym zapachem zdobiąc ogród.

Kwiaty okazałe z 6–9 tepali, długości około 12 cm. Wydzielają przyjemny, delikatny zapach. Ich barwa jest cytrynowo-kremowożółta. Żółta barwa jest najbardziej intensywna, dopóki pąki są zamknięte. Podczas gorących dni tepale zmieniają barwę na odcień kości słoniowej. Zakwita przed rozwojem liści. Kwiaty pojawiają się przez 3 tygodnie i szeroko się otwierają..

Magnolie najlepiej rosną w miejscach zasłoniętych od wiatru, na stanowiskach słonecznych lub półcienistych. Preferuje próchniczną glebę o odpowiedniej wilgotności i lekko kwaśnym odczynie. Sadzimy je w dole wypełnionym przygotowaną wcześniej żyzną ziemią zmieszaną z obornikiem lub torfem. Po zasadzeniu roślinę podlewamy, a glebę wokół ściółkujemy korą lub torfem. Pomoże to utrzymać właściwą wilgotność gleby oraz uchroni korzenie przed przemarznięciem.

X