Magnolia George Henry Kern

Magnolia George Henry Kern

60,00 

Kategoria:

Magnolia George Henry Kern jest rośliną o niewielkich rozmiarach, dorastającą do 2-3 m wysokości. Dzięki temu może być uprawiana w niewielkich, przydomowych ogródkach, a nawet w pojemnikach. Kwitnie obficie już w młodym wieku. Kwiaty pięknie i bardzo efektowne, duże, lekko pachnące, 8-10 płatkowe, wewnątrz białe, z zewnątrz liliowo różowe.

Pąki kwiatowe tuż przed otwarciem są wydłużone, smukłe, różowe, u nasady ciemniejsze, osadzone pojedynczo na wierzchołkach krótkopędów. Eleganckie, pięknie uformowane kwiaty składają się z 8-10 mięsistych, wrzecionowatych tepali (płatków), na zewnątrz różowych, u podstawy w kolorze lila, wewnątrz zaś białawych, jedynie z delikatnym, różowym odcieniem. Wewnątrz kwiatu znajdują się osadzone spiralnie na wypukłym dnie kwiatowym liczne pręciki i słupki.

Magnolia George Henr Kern preferuje gleby żyzne, próchnicze, dostatecznie wilgotne, ale przepuszczalnych, o lekko kwaśnym odczynie. Krzewy lubią stanowiska słoneczne, osłonięte od wiatru, zaciszne, najlepiej przy południowych ścianach budynków lub żywopłotów.

X