Rokitnik

Rokitnik

20,00 

Kategoria:

Rokitnik Plamiennaja to jedna z głównych odmian rokitnika zwyczajnego, jaką możemy spotkać w Polsce. Wyróżnia ją wysoka plenność. Wydaje dużo cierni, ale jednocześnie nie tworzy rozłogów. Jest wybierana przez ogrodników, którzy cenią sobie owoce rokitnika i ich zdrowotne właściwości.

Pielęgnacja i wymagania

Podobnie jak inne odmiany rokitnika, Plamiennaja najlepiej czuje się na słonecznym stanowisku, które będzie jednocześnie osłonięte od wiatru. Dobrze również, aby wybrana gleba, była dostatecznie wilgotna. Rokitniki bowiem nie tolerują przesuszenia. Odmiana urośnie na praktycznie każdej ziemi. Jeśli jednak chcemy osiągnąć najlepsze efekty, powinniśmy wybrać glebę, która będzie przepuszczalna oraz lekka, najlepiej o dużej zawartości próchnicy.

Rokitnik Plamiennaja nie wymaga wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Źle znosi przycinanie. Operację tę warto wykonywać tylko w pierwszych latach po posadzeniu. Odmiana doskonale odporna na mrozy i zanieczyszczenia powietrza. Aby dobrze się rozwijać, potrzebuje wilgotnej gleby. Nie zapomnijmy zatem o jej regularnym podlewaniu.

Kwitnienie i owocowanie rokitnika Plamiennaja

Pomarańczowe owoce rokitnika są cennym źródłem wielu substancji odżywczych. Zawierają one bardzo wysoki poziom witaminy C, a także K, P, D, E, A oraz F. Nie brakuje im również składników pokarmowych. W trakcie ich zbierania pamiętajmy, że na pędach rośliny znajdują się liczne ciernie.

X