Jagoda Kamczacka Zojka
Promocja!

Jagoda Kamczacka Zojka

15,00 

Kategoria:

Jagoda Kamczacka Zojka – Polska odmiana długowiecznego krzewu liściastego wytwarzającego smaczne, zdrowe i duże owoce jagód. Posiada krzaczasty, kulisty pokrój, dorasta do około 170 cm wysokości i około 130 cm średnicy. Kwitnie bardzo wcześnie na przełomie marca i kwietnia, a owocuje na przełomie maja i czerwca. Jagoda kamczacka Zojka jest jedną z najwcześniej dojrzewających odmian w naszych warunkach klimatycznych.

Jagoda Kamczacka Zojka – Odmiana charakteryzuje się bardzo słodkimi, ciemnogranatowymi dużymi owocami o kulisto-owalnym kształcie (mają ok. 1 cm długości i ok. 5 mm średnicy) a ich skórka jest pokryta woskowatym nalotem.

Jagoda Kamczacka Zojka – Jagoda kamczacka Zojka jest tolerancyjna wobec podłoża, może rosnąć na suchej piaszczystej glebie, choć najlepiej jej będzie na piaszczysto-gliniastym gruncie. Preferuje stanowiska słoneczne lub półcieniste. Jagoda kamczacka jest rośliną obcopylną, to znaczy, że do jej zapylenia potrzebne są inne osobniki tego gatunku np. jagoda Wojtek

Wysokość (cm)

50

Wiek

2-letnia

X